Radiofrekwencja mikroigłowa Vivace

Kto wykonuje zabieg?
  • Kosmetolog
Czas trwania zabiegu?
  • 30 - 90 min
Wymagana liczba zabiegów?
  • 2 - 4
Cena zabiegu?
  • od 800 zł

Radiofrekwencja mikroigłowa Vivace

Vivace to platforma koreańskiej firmy ShenB do ujędrniania, rewitalizacji i liftingu skóry. Sekret działania polega na termoliftingu. Urządzenie wykorzystuje nowoczesne technologie: precyzyjne frakcjonowanie mikroigłowe RF oraz światło LED. Zabieg polega na biostymulacji skóry, czyli za pomocą mikronakłuwania i podgrzewania dochodzi do mikroskopijnych uszkodzeń, a następnie do stymulacji produkcji nowego kolagenu i elastyny, więc tym samym do zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Vivace to zaawansowane urządzenie wykorzystujące głowicę z aż 36 mikroigłami, które posiadają złote, częściowo izolowane końcówki oraz nieizolowane. Dodatkowo głowica wyposażona jest w światło LED w kolorze czerwonym oraz niebieskim mające na celu przyspieszenie procesu gojenia się skóry oraz aktywacje komórek, cera uzyskuje zdrowy koloryt, napięcie oraz gładkość.Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej może być łączony z innymi zabiegami na jednej wizycie, takimi jak osocze bogatopłytkowe, stymulatory czy toksyna botulinowa.

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na biostymulacji skóry za pomocą podgrzewania kolagenu metodą radiofrekwencji z jednoczesnym nakłuwaniem skóry. Za pomocą sterylnego tipu, skóra nakłuwana jest przez kilkadziesiąt mikroigieł przez które przenikają fale radiowe prowadzące do podgrzania skóry do temperatury, przy której następuje obkurczenie i regeneracja kolagenu w skórze. Jednocześnie głowica emituje również światło LED, które pobudza fibroblasty do dalszej neokolagenezy. Zabieg trwa od 30 do 90 minut, w zależności od partii zabiegowej. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jednak dla komfortu pacjenta istnieje możliwość jego zastosowania.

Wskazania

– wiotka i pozbawiona jędrności skóra twarzy
– zmarszczki
– zwiotczenie i utrata elastyczności skóry szyi i dekoltu
– utrata owalu twarzy
– opadające policzki tzw. chomiki
– opadające powieki i worki pod oczami
– brak jędrności i elastyczności skóry brzucha, pośladków, ud
– blizny pooperacyjne i pourazowe, blizny potrądzikowe
– rozstępy
– rozszerzone pory i trądzik

Przeciwwskazania do zabiegu 

– ciąża i karmienie piersią
– kuracja izotretynoiną, sterydami
– przerwanie ciągłości naskórka
– aktywne zmiany wirusowe (np. opryszczka)
– infekcje skóry (wirusowe, bakteryjne, grzybicze)
– zaburzenia krzepnięcia krwi i choroby układu krążenia
– ostre i przewlekłe stany zapalne w miejscu zabiegu
– uszkodzenie nerwów obwodowych
– choroby nowotworowe

Wymagana liczba zabiegów

Już pierwszy zabieg gwarantuje widoczny efekt, jednak rekomendowana liczba zabiegów to 2-4, w odstępie 4 tygodni. Liczba zabiegów zależy od typu skóry oraz zdiagnozowanego wskazania i ustalana jest podczas konsultacji przez specjalistę.

Udostępnij: 

Napisz do nas