Mezoterapia mikroigłowa

Kto wykonuje zabieg?
  • Kosmetolog
Czas trwania zabiegu?
  • 30 - 90 min
Wymagana liczba zabiegów?
  • 3 - 4
Cena zabiegu?
  • od 200 zł

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to nieinwazyjna metoda rewitalizacji skóry przy równoczesnej stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Zabieg polega na pracy urządzenia z cienkimi, sterylnymi igłami do delikatnego nakłuwania skóry.

Te mikronakłucia wywołują mikrourazy na powierzchni skóry, co pobudza naturalne mechanizmy regeneracji. Mikronakłucia powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików, które przez krótki czas pozostają otwarte, tym samym dając możliwość głębokiego wprowadzenia wybranego preparatu. Dlatego po nakłuwaniu, na skórę aplikowany jest dobrany do potrzeb pacjenta koktajl mezoterapeutyczny, który może zawierać składniki odżywcze, witaminy, peptydy, kwas hialuronowy lub inne substancje korzystne dla skóry. Minimalne mikrourazy powstające przy zabiegu dodatkowo stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych.

Mezoterapia mikroigłowa polecana jest osobom o cerze wymagającej nawilżenia i odżywienia, z objawami starzenia, przebarwieniami słonecznymi i potrądzikowymi czy płytkimi bliznami. Dodatkowo, ma pozytywny wpływ na cellulit oraz sprawdza się przy utracie jędrności w okolicach twarzy, szyli i dekoltu.

Wymagana liczba zabiegów

Zabieg należy wykonać w serii 3-4 zabiegów, wykonywanych w odstępach co około 4 tygodnie. Dla podtrzymania efektów zaleca się powtórzenie takiej kuracji co pół roku. W przypadku skór młodych, zabieg można wykonać jednorazowo, w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry.

Udostępnij: 

Napisz do nas