Fala akustyczna D-Actor Storz Medical

Kto wykonuje zabieg?
  • Kosmetolog
Czas trwania zabiegu?
  • 45 - 100 min
Wymagana liczba zabiegów?
  • 6 - 12
Cena zabiegu?
  • od 200 zł

Fala akustyczna D-Actor Storz Medical

Terapia falą akustyczną to nieinwazyjna metoda leczenia cellulitu oraz zwiotczałej tkanki łącznej. Emitowana przez urządzenie fala akustyczna, niosąca w sobie mocno skoncentrowaną energię, posiada zdolność do wprowadzania tkanek w harmoniczne drgania, które powodują ich rytmiczne rozciąganie się i kurczenie. Fala rozchodząca się w obrębie tkanek miękkich, jakimi są skóra, mięśnie i tkanka tłuszczowa, powoduje ich rozluźnienie, przyspiesza procesy metaboliczne oraz stymuluje mikrokrążenie zwiększając przepływ krwi i limfy. Dzięki pobudzeniu macierzy komórkowej następuje produkcja komórek macierzystych. Dodatkowo, następuje stymulacja czynników wzrostu, co prowadzi do wytwarzania się kolagenu i naczyń krwionośnych. Zabieg jest doskonałym sposobem na redukcję cellulitu, ale również na modelowanie sylwetki i leczenie bóli mięśniowych. Ponadto zabieg jest stosowany u osób, które pragną zredukować zmarszczki pojawiające się na twarzy wraz z upływem czasu i postępującymi procesami starzenia.Zabieg urządzeniem Storz Medical może być wykonywany jako zabieg drenujący, zabieg drenujący z falą uderzeniową, zabieg na twarz falą uderzeniową, bądź może być łączony z innymi zabiegami na jednej wizycie takimi jak kriolipoliza, Icoone, fale radiowe, karboksyterapia, kosmetyka biała, w celu wspomagania efektów.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem na skórę aplikowany jest żel usg, który zapewnia odpowiedni poślizg i właściwe przenikanie fal akustycznych. Specjalista wykonujący zabieg przeprowadza w pierwszym etapie masaż drenujący głowicą V-actor, którego celem jest przemieszczenie płynów w kierunku węzłów chłonnych. Następnie przy pomocy głowicy D-actor opracowuje obszar zabiegowy, w celu właściwej terapii. Głowica w kontakcie ze skórą pacjenta generuje falę akustyczną. W ostatnim etapie zabiegu wykonywany jest ponownie masaż głowicą V-Actor w celu odprowadzenia powstałych metabolitów do węzłów chłonnych. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

Wskazania

– redukcja zaawansowanego cellulitu (nawet III i IV stopnia)
– poprawa jędrności skóry
– modelowanie kształtu sylwetki
– redukcja zbitej, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej
– redukcja nierówności po przebytej liposukcji
– wyszczuplenie
– redukcja obrzęków, drenaż limfatyczny
– redukcja zmarszczek na twarzy

Przeciwwskazania do zabiegu 

– okres ciąży i karmienia piersią
– zakrzepica
– zaburzenia krzepliwości krwi (Hemofilia)
– choroby nowotworowe
– dzieci dorastające (poniżej 18 roku życia za zgodą rodziców lub według zaleceń lekarza)
– leczenie kortykosteroidami (6 tygodni przed datą pierwszego zabiegu)
– przepuklina w obrębie obszaru zabiegowego
– rozrusznik serca
– epilepsja
– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Wymagana liczba zabiegów

Dla uzyskania długotrwałego rezultatu zalecane jest wykonanie 6-12, co 3-4 dni. Liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Dla podtrzymania efektów można powtarzać zabieg raz w miesiącu.

Udostępnij: 

Napisz do nas