Osocze bogatopłytkowe
- Ratownik medyczny
- 3 - 5
- od 400 zł
Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe, to autoimmunologiczny preparat otrzymywany z własnej krwi pacjenta, bogaty w czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy naprawcze w tkankach.
Zabieg polega na podaniu osocza bogatopłytkowego bezpośrednio w skórę pacjenta w celu stymulacji naturalnych zdolności organizmu do regeneracji i odbudowy komórkowej, a w konsekwencji do odmłodzenia, nawilżenia i ujędrnienia skóry, wygładzenia zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień i zniwelowania wszelkich objawów starzenia się skóry.
Osocze, zwane również wampirzym liftingiem, to nowoczesny - oparty na potencjale regeneracyjnym występującym naturalnie w naszym organizmie - zabieg odmładzający i remodelujący skórę.
Ludzki organizm posiada ogromny potencjał do szybkiej regeneracji. W momencie uszkodzenia tkanek uruchamia on naturalne mechanizmy prowadzące do aktywacji procesów odpowiedzialnych za odbudowę komórkową. Jednym z kluczowych elementów tego procesu są płytki krwi i zawarte w nich czynniki wzrostu, które uruchamiają proces gojenia się skóry.
Zabieg dedykowany jest zarówno kobietom jak i mężczyznom, których skóra wymaga rewitalizacji i odnowy, oraz którzy walczą z wypadaniem włosów, lub defektami skórnymi takimi jak blizny pourazowe, potrądzikowe czy rozstępy.
Przebieg zabiegu
W pierwszym etapie na skórę nakładany jest preparat ze znieczuleniem, najczęściej w postaci kremu. Zabieg polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi pacjenta przez specjalistę, następnie odwirowaniu jej w wirówce klasy medycznej, a następnie podaniu pobranego osocza w miejsce wymagające regeneracji za pomocą iniekcji: metodą mezoterapii igłowej lub liniowo wzdłuż zmarszczek. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, z widocznymi punktami wkłucia. Stan ten mija w ciągu kilku godzin.
Wskazania
– widoczne objawy starzenia się skóry twarzy, okolic oczu, szyi, dekoltu i dłoni
– skóra zniszczona po zabiegach dermatologicznych i chirurgicznych
– blizny potrądzikowe
– rozstępy
– nadmierne wypadanie włosów
– zniszczone, pozbawione blasku włosy
Przeciwwskazania do zabiegu
– stany zapalne skóry
– choroby nowotworowe
– choroby autoimmunologiczne
– choroby krzepliwości krwi
– aktywna opryszczka
– ciąża i karmienie piersią
– przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia np. aspiryny
Wymagana liczba zabiegów
Dla uzyskania trwałych efektów zaleca się serię zabiegów. Częstotliwość powtarzania zabiegu to kwestia indywidualna i jest dobierana dla każdego pacjenta. Zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępie 4 tygodni.