Kriolipoliza Cool Tech

Kto wykonuje zabieg?
  • Kosmetolog
Czas trwania zabiegu?
  • 70 min
Wymagana liczba zabiegów?
  • 1
Cena zabiegu?
  • od 450 zł

Kriolipoliza Cool Tech

Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała, stanowiąca alternatywę dla liposukcji chirurgicznej. Tkanka tłuszczowa schładzana jest do temperatury -8 stopni Celsjusza, która utrzymywana jest przez 70 minut – tyle czasu bowiem potrzeba, aby doszło do skutecznej apoptozy, czyli śmierci komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe uszkodzone w wyniku zabiegu następnie usuwane z organizmu w drodze naturalnych procesów. Organizm wywołuje w obszarze poddanym zabiegowi stan zapalny, który pozwala na usunięcie uszkodzonych komórek z organizmu. Czas potrzebny na usunięcie uszkodzonych komórek jest indywidualny i może trwać nawet do 12 tygodni.

Przebieg zabiegu

Na obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi kriolipolizy, umieszczana jest specjalna membrana przeciwzamrożeniowa, która jest niezbędna dla prawidłowego przebiegu procesu mrożenia za pomocą urządzenia CoolTech. Następnie, na wybranym obszarze ciała umieszczany jest aplikator zasysający tkankę tłuszczową. Po 70 minutach wymrażania, aplikator jest zdejmowany, a tkanka tłuszczowa rozmasowywana manualnie bądź przy użyciu fali uderzeniowej, która zwiększa efektywność zabiegu. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

Wskazania

Cool Tech pozwala skutecznie pozbyć się nadmiaru tłuszczu z takich miejsc, jak:

– wewnętrzna strona ud,
– bryczesy,
– brzuch,
– boczki,
– ramiona,
– plecy,
– obszar pod pośladkami.

Przeciwwskazania do zabiegu 

– problemy z wątrobą, niewydolność nerek,
– choroba Raynauda,
– hipoproteinemia,
– zaawansowana cukrzyca,
– nietolerancja krioterapii,
– gorączka,
– nowotwory,
– infekcje,
– opryszczka,
– ciąża lub okres karmienia,
– stany zapalne skóry, egzema, aktywny trądzik, rany,
– świeża opalenizna,
– kuracja sterydowa i antybiotykowa
– kuracja retinoidami – należy odczekać minimum 6 miesięcy po zakończeniu terapii

Wymagana liczba zabiegów

Zabieg nie wymaga powtórzeń. Jeden zabieg to redukcja tkanki tłuszczowej o około 30%. Liczba ewentualnych powtórzeń uzależniona jest od ilości tkanki tłuszczowej – w razie potrzeby zabieg można wykonać maksymalnie 3 razy na tę samą partię. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po około 4 tygodniach, a ostateczny rezultat uzyskuje się po ok. 12 tygodniach.

Udostępnij: 

Napisz do nas