Plasma IQ – Usuwanie brodawek, włókniaków i kurzajek

Kto wykonuje zabieg?
  • Kosmetolog
Czas trwania zabiegu?
  • 45 - 90 min
Wymagana liczba zabiegów?
  • 1
Cena zabiegu?
  • od 100 zł

Plasma IQ – Usuwanie brodawek, włókniaków i kurzajek

Plasma IQ wykorzystuje technologię plazmy, która pozwala na zabieg usuwania zmian skórnych bez użycia skalpela. Dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu, urządzenie generuje kontrolowaną mikrowiązkę plazmy – między jego końcówką, a skórą powstaje niewielki łuk elektryczny. W momencie dotarcia iskry do skóry, plazma oddaje swój ładunek, podnosząc temperaturę tkanek – dochodzi do odparowania zmiany. Zabieg pozwala na usunięcie zmian bez rekonwalescencji i bez blizn.

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem. Punkty sublimacji wykonywane są w odległości ok. 0,5 mm od siebie, dzięki czemu – co ważne zwłaszcza w przypadku zabiegu na delikatną okolicę powieki górnej – możliwe jest zachowanie plastyczności jej ruchu aż do zakończenia całej procedury. Podczas wykonywania zabiegu urządzenie Plasma IQ nie jest podłączone do prądu. Takie rozwiązanie pozwala przeprowadzić zabieg u pacjentów, w przypadku których nie są wskazane zabiegi z przepływem prądu. Zabieg trwa od 45 do 90 minut w zależności od partii zabiegowej.

Wskazania

– usuwanie zmian skórnych, które nie wymagają badania histopatologicznego: brodawek, włókniaków, kurzajek, prosaków, kępek żółtych

Przeciwwskazania do zabiegu 

– ciąża i karmienie piersią
– stany zapalne skóry (opryszczka, aktywny trądzik)
– choroby nowotworowe
– choroby serca i układu krążenia
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– ciężkie, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze bądź cukrzyca
– przyjmowanie leków światłouczulających (np. tetracykliny, izotretynoina)
– choroby układu nerwowego

Wymagana liczba zabiegów

Zabieg zazywczaj nie wymaga powtórzeń. W przypadku dużej ilości zmian skórnych zaleca się rozbicie zabiegu na kilka wizyt, ze względu na komfort pacjenta.

Udostępnij: 

Napisz do nas