Kwas hialuronowy – wolumetria

Kto wykonuje zabieg?
  • Ratownik medyczny
Czas trwania zabiegu?
  • 40 - 60 min
Wymagana liczba zabiegów?
  • 1 - 2
Cena zabiegu?
  • od 800 zł

Kwas hialuronowy – wolumetria

Wolumetria twarzy to zaawansowana procedura medycyny estetycznej, która ma na celu przywrócenie objętości, konturów i proporcji twarzy poprzez podanie wypełniaczy, takich jak kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to naturalnie występujący składnik skóry, który odpowiada za jej nawilżenie, elastyczność i objętość. Substancja ta jest w obecna w ludzkiej skórze, a także w tkankach, stawach, czy chrząstkach. Z czasem jego ilość w ciele drastycznie maleje.Głównym celem wolumetrii twarzy jest przywrócenie naturalnej młodości i pełności, poprawa jej proporcji oraz redukcja widocznych oznak starzenia się.

Przebieg zabiegu

W pierwszym etapie na skórę nakładany jest preparat ze znieczuleniem, najczęściej w postaci kremu, w celu złagodzenia ewentualnego dyskomfortu związanego z iniekcją. Specjalista dobiera odpowiednią ilość oraz stężenie kwasu hialuronowego do obszaru zabiegowego. Kwas hialuronowy podawany jest igłą lub kaniulą w zależności od obszaru i wskazań terapii. Zabieg trwa od 40 do 60 minut. Efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym jest widoczny natychmiast po zabiegu. Po zabiegu może wystąpić miejscowe zaczerwienienie, niewielkie siniaki i obrzęk, które ustępują zazwyczaj w ciągu 2-3 dni.

Wskazania

– wiotkość skóry twarzy
– nieestetyczna zagłębienia i bruzdy na twarzy
– utrata objętości twarzy
– zarysowująca linia łez
– zapadnięte policzki
– zbyt szczupła twarz, która wydaje się przez to starsza
– konieczność konturowanie linii żuchwy, podbródka i owalu twarzy

Przeciwwskazania do zabiegu 

– ciąża i karmienie piersią
– opryszczka w stanie aktywnym
– nadwrażliwość na kwas hialuronowy
– wirusowe, grzybicze i bakteryjne infekcje skóry, stany zapalne skóry
– choroby nowotworowe oraz autoimmunologiczne

Wymagana liczba zabiegów

Zabieg nie wymaga powtórzeń, w razie potrzeby podtrzymania efektu zabieg można wykonać ponownie po upływie jednego miesiąca. Końcowy efekt utrzymuje się do półtorej roku.

Udostępnij: 

Napisz do nas