HIFU – Lifting bez skalpela

Kto wykonuje zabieg?
  • Kosmetolog
Czas trwania zabiegu?
  • 15 - 60 min
Wymagana liczba zabiegów?
  • 1
Cena zabiegu?
  • od 450 zł

HIFU – Lifting bez skalpela

HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound to bardzo skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej dostarczana frakcyjnie do głębokich warstw skóry. W efekcie zabiegu zachodzi natychmiastowe obkurczenie skóry i koagulacji tkanek. Tkanka pochłania falę ultradźwiękową co doprowadza do efektu cieplnego powodując koagulację tkanki. Ultradźwięki oddziałują jedynie w warstwie mięśniowej SMAS. Inne warstwy skóry nie zostają obciążone. W ten sposób organizm jest sprowokowany do naturalnej obrony, i produkcji nowego kolagenu a w efekcie do poprawienia napięcia skóry, wywołania efektu liftingu – unieść i dokręcić skórę policzków, poprawić linię podbródka, zmniejszyć zmarszczki czołowe , podnieść linię brwi, poprawić strukturę skóry – stanie się gładka i delikatna. Zabieg stosowany jest także na ciało.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem skóra twarzy lub ciała pokrywana jest żelem zabiegowym, następnie do wybranego miejsca specjalista przykłada głowicę emitującą ultradźwięki. Osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać dyskomfort podczas zabiegu. W takich przypadkach smaruje się skórę kremem znieczulającym. Wrażenia bólowe mogą przypominać lekkie ukłucia, a ich intensywność uzależniona jest od mocy ultradźwięków. Energia inicjuje naturalną reakcję organizmu w postaci produkcji nowego, młodego kolagenu oraz wzmacnia ten istniejący.

Wskazania

– lifting skóry – napięcie i ujędrnianie
– redukcja zmarszczek
– likwidacja drugiego podbródka
– odmładzanie szyji i dekoltu
– ujędrnianie skóry ramion, brzucha, ud oraz kolan

Przeciwwskazania do zabiegu 

– ciąża
– nowotwory złośliwe
– przebyte udary mózgu
– choroby serca
– stany zapalne w miejscu zabiegu
– metalowe elementy w ciele
– epilepsja
– stymulator serca

Wymagana liczba zabiegów

Bezinwazyjny lifting daje widoczne rezultaty już przy jednorazowym zabiegu, traktowanym jako ogólna stymulacja. Efekt powstania nowych włókien kolagenowych (liftingu) trwa od 2 do 6 miesięcy. Efekt zabiegu utrzymuje się do 1 roku i zależy od takich czynników jak wiek pacjenta, jego tryb życia, sposób odżywiania i predyspozycje genetyczne.

Udostępnij: 

Napisz do nas