Fibryna bogatopłytkowa

Kto wykonuje zabieg?
  • Ratownik medyczny
Czas trwania zabiegu?
  • 15 - 30 min
Wymagana liczba zabiegów?
  • 4 - 6
Cena zabiegu?
  • od 400 zł

Fibryna bogatopłytkowa

Fibryna bogatopłytkowa to doskonały koncentrat komórkowy, który w naturalny sposób rewitalizuje i odbudowuje skórę. Jest to naturalny odpowiednik wypełniacza.Materiał wykorzystywany w trakcie zabiegu pozyskiwany jest z krwi pacjenta, dzięki czemu gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz zapobiega wywołaniu reakcji alergicznej lub odrzuceniu substancji przez organizm. Po iniekcji fibryna bogatopłytkowa intensyfikuje proces odnowy komórek skóry oraz stymuluje tkanki do wytwarzania nowych włókien kolagenu, elastyny i nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra jest odżywiona, pełna blasku, a zmarszczki zostają wypełnione. Jednocześnie poprawia się także gęstość i jędrność skóry.Fibryna bogatopłytkowa to materiał 100% naturalny, dlatego ryzyko wystąpienia powikłań w postaci reakcji alergicznych jest marginalne.

Przebieg zabiegu

Specjalista pobiera do przygotowanych probówek niewielką ilość krwi, które trafiają do specjalnej wirówki, gdzie są odwirowywane przez 5 minut. Z każdej z odwirowanych probówek odciągana jest frakcja i specjalista bardzo cienką igłą, wstrzykuje preparat w leczony obszar skóry. Zabieg trwa od 15 do 30 minut po wcześniejszym zastosowaniu kremu znieczulającego.

Wskazania

– zmarszczki i bruzdy
– utrata jędrności i gęstości skóry
– blizny potrądzikowe
– nadmierne wypadanie włosów (łysienie)
– regeneracja skóry po laseroterapii
– blizny zanikowe i przerostowe
– zmarszczki i bruzdy

Przeciwwskazania do zabiegu 

– ciąża i laktacja
– choroby nowotworowe
– przewlekłe schorzenia wątroby
– choroby krwi ( małopłytkowość, posocznica)
– zakażenia ostre i przewlekłe
– leczenie antykoagulantami
– stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych

Wymagana liczba zabiegów

Rekomendowana ilość zabiegów wynosi od 4 do 6 w odstępie 4 tygodni. W celu podtrzymania efektu, zaleca się od 2 do 3 zabiegów “przypominających” w ciągu roku

Udostępnij: 

Napisz do nas