Polski English Русский язык
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE - rewitalizacja i leczenie zmian skórnych


Osocze bogatopłytkowe to otrzymany z własnej krwi koncentrat płytek krwi zawieszony w osoczu pacjenta.

Kluczowe znaczenie ma tutaj wysoce skuteczna odbudowa tkanek, do której doprowadza wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego. Dlatego technologia ta na dobre przyjęła się w leczeniu niektórych schorzeń i urazów. Coraz szerzej osocze bogatopłytkowe wykorzystywane jest także w dermatologii i medycynie estetycznej. Jak wiadomo, starzenie się skóry jest spowodowane utratą zdolności komórek do samoistnej odnowy.

Jeżeli zaaplikujemy osocze bogatopłytkowe do wnętrza zmarszczek, doprowadzi to do znacznego pobudzenia komórek macierzystych i do nasilenia się produkcji kolagenu, który ma przecież kluczowe znaczenie, w wyglądzie skóry. Dzięki temu procesowi skóra zostaje zregenerowana i odmłodzona. Poprawia się jej jędrność, elastyczność i poziom nawilżenia.

Po zabiegach z użyciem osocza bogatopłytkowego kondycja skóry ulega poprawie. Skóra staje się gładka, bardziej promienna, odmłodzona. Działanie przeciwzmarszczkowe osocza bogatopłytkowego opiera się na poprawie elastyczności skóry dzięki wytworzeniu nowych włókien kolagenowych i elastycznych.

Efekty i wskazania do zabiegu:

  • zmniejszenie zmarszczek,
  • cienie pod oczami,
  • rozjaśnienie przebarwień skóry,
  • przywrócenie skórze naturalnej jędrności,
  • elastyczności i gęstości,
  • szybsze gojenie się ran, itp.

Z zabiegu chętnie korzystają osoby, które narzekają na zmęczoną, pozbawioną blasku cerę, których skóra wymaga wypełnień, przywrócenia napięcia i elastyczności.